menu |

| Strony responsywne na urządzenia mobilne

Strony responsywne na Wordpress

Z roku na rok znaczenia nabiera responsywność strony. Responsywność (inaczej RWD, z angielskiego Responsive Web Design) - to inaczej dobra prezentacja serwisu www na urządzeniach mobilnych, czyli takich, których rozmiar ekranu jest mniejszy niż na monitorach komputerów stacjonarnych czy laptopów. Tablety czy smartfony wymagają specjalnego dostosowania stylów strony, aby jej zawartość była nieco uproszczona, wygodna w obsłudze i czytelna. Linki muszą być łatwo klikalne za pomocą palca, menu nie powinno zajmować tak cennego miejsca na małym ekranie, układ powinien być zwykle jedno lub dwukolumnowy.

Proces dostosowania strony do ekranów urządzeń mobilnych do przede wszystkim dodanie stylów (czyli rozbudowa pliku css) odpowiadających za układ elementów w różnych przedziałach wielkości ekranu.

Nie jest niezbędne tworzenie nowej strony z opcją responsywności i spisywania dobrze działającego, dobrze wypozycjonowanego serwisu na straty. Warto w pierwszej kolejności jedynie rozbudować funkcjonalność strony i uzupełnić ją o brakujące elementy.

Proces dodania responsywności do strony www jest bezpieczny, a wręcz wskazany dla działań SEO. Od 21 kwietnia 2015 roku Google wprowadziło do swojego algorytmu pewne uprzywilejowanie dla stron spełniających kryteria mobilności. Można sprawdzić czy strona jest zgodna z urządzeniami przenośnymi na dedykowanej do tego celu stronie - wystarczy wpisać adres swojej strony i go zatwierdzić, po krótkiej chwili Google wyda 'werdykt'.

Naszym zadaniem jest nie tylko sprawienie, aby test Google zakończył się pomyślnie, ale przede wszystkim, żeby użytkownicy urządzeń mobilnych, których z roku na rok przybywa byli zadowoleni ze spaceru po stronie dostosowanej do urządzeń mobilnych.

Należy zaznaczyć, że strona responsywna nie ma związku ze stroną mobilną, czyli stroną dedykowaną tylko urządzeniom mobilnym występującą pod innym adresem. Strona responsywna cechuje się tym, że dostosowujemy jedynie układ elementów bez wpływu na linki i prezentację strony na ekranach standardowej wielkości. Zmiany na stronie można zobaczyć zwężając okno przeglądarki lub uruchamiając stronę pod tym samym adresem na urządzeniu mobilnym.

Cena usługi zwykle nie przekracza 399 zł netto. Dlatego warto zapytać o cenę już teraz.

MENU
⇒ portfolio |

| strony responsywne